|Strona główna| |Aktualności| |Archiwum| |Galeria| |Jak możesz pomóc| |Caritas Polska| |Pomoc PEAD| |Program skrzydła|
|Dane teleadresowe| |Jak pomagamy| |Kinderland| |Przetargi| |O nas|
  Menu
Strona główna
Aktualności
Archiwum
Galeria
Jak możesz pomóc
Caritas Polska
Pomoc PEAD
Program skrzydła
Dane teleadresowe
Jak pomagamy
Kinderland
Przetargi
O nas


  Podstrony
ŚDS Henrykowo
Parafia
WTZ Henrykowo

Archiwum


Skrzydła z PGNiG - informacje o prodjekcie Skrzydła z PGNiG zajumuje się pomocą dla dzieci z rodzin ubogich, swiadczy dla nich comiesięczną pomoc. Jest to pomoc w formie finansowania podstawowych potrzeb dzieci.

Skrzydła z PGNiG Na mocy porozumienia Caritas Polska i Fundacji PGNiG opiekę otrzyma 300 uczniów. Pomoc trafi do 20 uczniów mieszkających w nasze j diecezji. Program przeznaczony jest dla dzieci dotkniętych ubóstwem, otrzymają oni szansę na lepszy start życiowy.

02.07.2007 r. Coś dla Ciebie na dolegliwości pogodowe. Jeżeli jesteś osobą nadpobudliwą, wrażliwą na zmianę pogody, dopada Cię senność i zmęczenie, masz zmiany nastroju, kłopoty z koncentracją lub uczucie rozbicia to należy stosować Meteo. Mete to substancja odżywcza, zestaw odpowiednio dobranych składników opracowany tak, by zmniejszyć nadwrażliwość organizmu na zmianę pogody. Preparat zawiera Rhodiolę, Guaranę, Lecytynę, Magnez, Kompleks witamin z grupy B (B1, B2, B3, B6, B12).

18.06.2007 r. II wojewódzki zjazd Środowiskowych Domów Samopomocy. Odbył się II wojewódzki zjazd ŚDS który miał miejsce w Mikołajkach. W zjeździe brało udział 13 środowiskowych domów. Były rożne konkurencje, konkursy i atrakcje, podczas których uczestnicy świetnie się bawili i wypoczywali. W tym roku nasz ŚDS w Henrykowie znalazł się w pierwszej trójce wśród zwycięzców ale w następnym roku na pewno znajdziemy się na pierwszym miejscu.

23.04.2007 r. Trwają szkolenia dla osób niepełnosprawnych. Zapraszamy wszystkich chętnych!!! Ciągle trwają realizacja projektu Indywidualne ścieżki kariery zawodowej, szansą dla osób niepełnosprawnych. Ten program ma na celu uświadomić osobom niepełnosprawnym, że mogą jeszcze pracować i przygotowuje te osoby do poszukiwania i podjęcia pracy.

13.03.2007 r. Jak poprawić pamięć i koncentrację? A może chcesz kufel z Papieżem? Jeżeli masz problem z pamięcią, koncentracją, sprawnością intelektualna lub po prostu twój umysł jest zmęczony to zgłoś się do nas. Posiadamy obecnie preparat na poprawienie pamięci i koncentracji oraz sprawności intelektualnej. Preparat zawiera w sobie Lecytynę, witaminy B1, B2, B6. Dla miłośników piwa czy też kolekcjonerów mamy kufle z Papieżem Benedyktem XVI.

01.03.2007 r. ŚDS się przeprowadza. W Henrykowie zakończone zostały roboty budowlane (wykończenie pomieszczeń przeznaczonych dla ŚDS). W końcu pracownicy wraz z uczestnikami mogli ma początku marca przenieść się z pomieszczenia zastępczego w Ornecie. Wszyscy są zadowoleni z tego powodu, gdyż teraz każdy ma swoją pracownie, dogodne warunki do prowadzenia zajęć oraz wesołych sąsiadów tuz obok, a mianowicie pracowników i uczestników WTZ.

12.01.2007 r. Ubrania dla potrzebujących. Mamy w Caritas używane ubrania i obuwie w dobrym stanie, niektóre rzeczy są całkiem nowe pochodzące z Niemiec. Każdy potrzebujący może przyjść i wybrać coś dla siebie.

21.12.2006 Spotkanie wigilijne w ŚDS. 21.12.2006 r. odbyło się już drugie spotkanie wigilijne w Środowiskowym Domie Samopomocy w Ornecie. Spotkanie przygotowali pracownicy ośrodka a oprócz podopiecznych Domu przybył na nie również Ksiądz Dyrektor Artur Masłej wraz z pracownikami Caritas. Na wigilijnym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw a pod choinką prezentów. Wieczór ten był też okazją do przełamania się opłatkiem i złożenia sobie świątecznych życzeń.

01.09.2006 Indywidualne ścieżki kariery zawodowej. Rozpoczeliśmy realizacje projektu przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych. Z uczestnikami pracuje psycholog, pedagog oraz doradca zawodowy. Celem projektu jest przgotowanie osób niepełnosprawnych do podjęcia zatrudnienia.

22.08.2006 Ubrania dla potrzebujących. Caritas otrzymał partie odzieży używanej pochodzącej z Niemiec. Podczas wydawania darów każdy zainteresowy bedzie mogł wybrac coś dla siebie.

Caritas Archidiecezji Przemysko- Warszawskiej obrządku greko-katolickiego została powołana
19.03.1996 r. dekretem Abp Jana Martyniaka. Został nadany Statut.
11.06.1997 r. Powołanie na Dyrektora Caritas Archidiecezji ks. mgr lic. Artura Masłeja.
1997 r. Stworzenie Biura Caritas w Pieniężnie.
1998 r. Pierwsza akcja - "Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom".
VII 1998 r. Wakacje dla dzieci na Ukrainie - we Lwowie.
1998 r. Koordynowanie pracy charytatywnej w Parafiach, organizowanie akcji pomocy powodzianom na Ukrainie na Zakarpaciu.
1999.05 r. Pomoc ofiarom konfliktów w Kosowie.
1999.06 r. Pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji.
1999.07 r. Powołanie Zakładu Pracy "Kinderland" dla bezrobotnych, aktywizacja osób bezrobotnych.
1999.11 r. Stworzenie Stacji Opieki w Górowie Iławieckim wspólnie z Caritas Warmińską.
1999.12 r. Pomoc bezdomnym, rozdawanie darów, leków - przed zimą.
2000.02 r. Powódź w Górowie Iławieckim, organizowanie akcji pomocy.
2000 - 2001 r. Pomoc w likwidowaniu skutków powodzi w Górowie Iławieckim. Remont zalanych domów.
2001.01 r. Trzęsienie ziemi w Indiach. Organizowanie zbiórki.
2001.05 r. Pomoc dla powodzian na Ukrainie.
2001.11 r. Ciężkowice - Powódź na Podkarpaciu.
2002.02 r. Powołanie ks.dr Stefana Batrucha na wice dyrektora i s. mgr Natalii Hukowicz na sekretarza.
2002.06.17 r. Utworzenie świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Rynek 8. Przy współpracy z Wydawnictwem Pruszyński i Spółka, która przekazała na ten cel dochody - jedna złotówka ze sprzedaży książki pt. "Życie prywatne Ojca Świętego" Caroline Pigozzi.
2002.11 r. Powódź w Czechach - pomoc.
2002.11.21 r. Utworzenie Stacji Opieki Caritas w Pieniężnie przy ul. Sadowej 3.
2002/2003 r. Współpraca z Caritas Ukraina, w organizowaniu akcji "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" na Ukrainie, zainicjowanie tej akcji.
Nasza Caritas pomogła pilotować akcję w Diecezjach Tarnopolskiej i Drohobyckiej.
2003.07 r. Współpraca z Caritas Ukraina w organizowaniu wypoczynku dla dzieci.
2003.11 r. Wojna w Iraku organizowanie pomocy - "Dar dla Ojca Świętego".
2003.11 r. Utworzenie magazynu darów.
2003 r. Pomoc w realizowaniu projektu Ekumenicznego Domu Opieki Społecznej w Prałkowcach.
2003 r. Polsko-Ukraińskie Akademickie Centrum Caritas w Lublinie Zostało powołane, aby organizować pomoc dla studentów z Ukrainy.
2003 r. Rozpoczęto pracę nad projektem Domu Opieki Społecznej w Henrykowie.
2004 r. Początek realizacji Centrum Wsparcia Społecznego Caritas w Henrykowie, w skład, którego wchodzi WTZ dla 25 osób, SPS dla 30 osób, DPS dla 15 osób.
Prace remontowo budowlane, Prace adaptacyjne.
2005 Realizowanie projektu Pomocy Żywnościowej dla najuboższych ludności UE. Dostarczanie darów dla Caritas Warmińskiej, Elbląskiej i Przemysko - Warszawskiej.
©